Boardman Bikes partnerem CZECHMAN Triatlonu 2017

Dovoluje si Vám představit  partnera CZECHMAN Triatlonu 2017, kterým se  stala ryze britská značka Boardman Bikes.

Takže jediné, co se od ní dá očekávat, je spolehlivost, preciznost a absolutní přesnost.

Pro triatlonisty a časovkáře je důležitá každá sekunda na trati, a taktéž i každá technologická výhoda jejich stroje, která zlepší jejich výkon. To si v Boardman Bikes dobře uvědomují a vývoji triatlonových a časovkářských speciálů věnují hodně pozornosti. Výsledkem je kategorie ELITE TRIATHLON/TT. V této řadě najdeme i modelovou řadu TTE (Time Trial Evolution), která představuje naprostou špičku ve své oblasti.

Chris Boardman. Legendární britský závodník, olympijský vítěz, mistr světa, vítěz několika etap
na Tour de France a držitel rekordu v hodinovce (do změny pravidel). Pedant na techniku
a perfekcionista s obrovským smyslem pro detail. V neposlední řadě také zakladatel značky Boardman Bikes a v současné době i vedoucí R&D týmu.

Na kvalitu kol Boardman vsází i bratři Brownlee, kteří jsou na špičce světového triatlonu. Alistair Brownlee vyhrál na kole Boardman olympijské zlato na olympiádě v Riu a jeho bratr Jonathan doběhl hned za ním a získal stříbro.

VIDEO – BROWNLEE BROS – tréninkový den

https://www.youtube.com/watch?v=776lobXQQWc

Řada Boardman TTE

Řada Boardman TTE je navržená a postavená tak, aby se závodník mohl plně koncentrovat jen na svůj výkon a kolo bylo jeho nejlepším přítelem. Nekompromisní celo-karbonová mašina s nepřeberným množstvím aerodynamických a technických vychytávek, která vám ušetří až 5% výkonu. Přestože se 5% nezdá nikterak závratné číslo, při trati dlouhé 40 km ušetří Boardman až 3 minuty při průměrné rychlosti 40 km/h a na Ironmanské distanci až 13 minut. To vše bylo dosaženo díky intenzivnímu výzkumu, použití těch nejlepších technických řešení a materiálů a hodinám testování strávených v aerodynamickém tunelu. Další třešničkou je i Boardman technologie „Aero Surface Trip“ – což je speciální páska nalepená na části rámu a vidlice. Tato páska dokáže zredukovat turbulence o 2 % v porovnání s klasickou trubkou. To vám ušetří 6 wattů výkonu a budete o 23 sekund za hodinu rychlejší.

Technické vychytávky řady Boardman TTE

  • C10 Carbon – namixovaný v poměru pro nejlepší výsledky, tuhost a zachování velmi nízké hmotnosti. Tento materiál také umožňuje ještě lepší vytvarování do aerodynamického tvaru a také zpevnění těch částí rámu, které jsou nejdůležitější pro přenos síly.
  • Integrovaný kokpit – žádné kabely a žádné jiné zbytečnosti, které zvyšují odpor vzduchu.
  • Aerodynamické profily trubek – vidlice, spodní rámová trubka, sedlová trubka ale i sedlovka – to jsou místa, která jsou pro nízký odpor vzduchu klíčová. Nejen důkladné testování v aerodynamickém tunelu, ale také testování ve skutečných podmínkách přivedlo vývojáře ke tvaru rámu, který šetří síly i čas.
  • Integrované brzdy – brzdové čelisti jsou šikovně integrované do vidlice, což výrazně snižuje odpor vzduchu a turbulence vznikající u externích brzd. Zadní brzda je pak ukrytá za středem rámu.
  • Celo-karbonová vidlice – zúžená celo-karbonová vidlice pro zvýšení tuhosti a přesnosti zatáčení.
  • Sedlovka nastavitelná do 4 různých pozic – umožňuje jednoduše nastavit sedlo do 4 pozic (v úhlech 78˚- 81˚) v návaznosti na to, jakou jedete disciplínu a jakým stylem.
  • Profilování vidlice a rámu – vidlice i rám mají speciální tvar, který snižuje turbulence vyvolané otáčením kol.
  • Středové složení BB386 – Širší středová mufna dovoluje vytvarovat zadní stavbu do aerodynamického tvaru a zachovat přitom dostatečnou tuhost středového složení pro ideální přenos síly.

 

 

Výhradním prodejcem pro Českou republiku a Slovensko je společnost Equinox Europe, s. r. o. Kola putují od výrobce přímo ke koncovému zákazníkovi, což umožňuje nabídnout je za nejlepší možnou cenu. Samozřejmostí je i bleskový záruční i pozáruční servis. Kola Boardman si můžete prohlédnout, osahat a některé modely i otestovat v showroomu ve Zlíně. Informace, včetně ceníku, najdete na www.eqnx.co/boardman. Veškeré další dotazy prosím směřujte na / tel: +420 732 654 969.

Autor: Jakub Motyčka

Foto/grafika: Boardmanbikes.com

Novinky

Archiv novinek